Inline stezky

Plánujete vyrazit na bruslařskou vyjížďku ale nevíte kam? Máme pro vás několik kvalitních stezek, kde si můžete svojí in line zručnost vyzkoušet.

Praha

Běchovice: Novou inline dráhu najdete ve sportovním areálu v ulici Na Korunce. Šířka dráhy je minimálně 5 metrů, v nejširším místě dokonce 12 metrů. Povrch stezky je hladký, ideální taky pro speedskating. V sportovním areálu naleznete také možnost i pro jiné sporty a také občerstvení.

Dolní Počernice – Dolní Měcholupy: Kvalitní povrch cyklostezky a délka 4,5 km vedoucí z dětského hřiště mezi Jahodnicí a Dolními Počernicemi, udělá radost moha bruslařům.

Klánovice – Počernice: Úsek cyklostezky, které poslouží i in-linistům, se táhne mezi poli a je velmi mírně zvlněný. Na úseku mohou jezdit auta, no provoz není velký. Setkáte se tady většinou s cyklisty. Šířka stezky je asi 2,5 metru.

Ladronka: Stezka o délce 2,5 km vedoucí přes lesopark. Naleznete tady i smyčky s velmi kvalitním povrchem. V areálu se nachází občerstvení a půjčovna bruslí. Musíte však pamatovat na zákaz rychlobruslení na této cestě!

Letná: Dobrá poloha a dosažitelnost (od MHD) stezky. Park v centru Prahy dlouhý, který představuje asi 4 000 m asfaltových cest, poskytuje několik variant průjezdů a taky nabízí spoustu schodů i mírné svahy, nejen pro pokročilé.

Malešice: Vaše dobrodružství s bruslemi může začít u tramvajové zastávky “Krematorium Strašnice”. Trasa o délce 3 km je poměrně lehká, pouze v parku můžete narazit několik sjezdů. V parku lze také probruslit řadu cest.

Pod Vyšehradem – Zbraslav: Cyklostezka vedoucí od tunelu pod Vyšehradem až na Zbraslav o délce 11,2 km vám (i díky své délce) dopřeje radost z bruslení. O víkendu je to ale větší provoz v podobě chodců i cyklistů.

Troja: I v blízkosti pražské ZOO si můžete zabruslit. 2 km dlouhá stezka vede podél Vltavy od parkoviště u ZOO kolem Trojského kanálu a tramvajového mostu k tenisovým kurtům.

inline-brusleni3

Brno

Jediná brněnská stezka, vedoucí od Poříčí do Modřic. Délka stezky je 10 km. Na stezce kromě in-line bruslařů potkáte také cyklisty, běžce i řidiče.

Stezka Bzenec – Strážnice:
Jedna z nejlepších stezek pro in-line bruslení leží v lesích kousek za Bzencem. Kdyby takovouto trasu mělo každé druhé město, jsme in-linový ráj na zemi. Jede se lesem, po rovině a hladkém asfaltu, cesta je dostatečně široká. Toto místo je vhodné pro fitness, rodinné výlety, ale i pro rychlou jízdu.
Přístup na sedmikilometrovou stezku je mezi Bzencem a Strážnicí, kousek před obcí Bzenec-Přívoz. Odtud vede až na silničku spojující Ratíškovice s Rohatcem.

Benátky nad Jizerou, Zdětín

V Benátkách nad Jizerkou na vás čeká nově vybudovaná trasa o délce 4,2 km. Vyasfaltovaný povrch stezky i její šířka (2,5m) jsou ideální pro ničím nerušené bruslení v otevřeném prostranství. Kolem stezky nejsou žádné stromy, proto trasa není chráněna před sluncem či větrem.

Nový, kvalitní asfalt je určitě jedním z velkých plusů této stezky. Nemusíte se obávat výmolů, nebo jiných povrchových nerovností a užít si opravdu hladkou jízdu. Pokud byste hledali občerstvení, naleznete ho přímo v Benátkách, ve stáncích poblíž stezky. Odpočívadla jsou umístěna podél celé stezky spolu s informačními tabulemi.

Chrudim – Medlešice

Začínáte s bruslením a nevíte, kam si jít zajezdit? 1,8 km dlouhá stezka vedoucí z Chrudimi do Medlešic je ideální pro všechny začátečníky v bruslení. Stezka začíná na severním okraji Chrudimi a končí v Medlešicích, kousek od pivovarské hospody. Takže v případě velké žízně můžete přehodit brusle přes plece a dát si jedno dobře vychlazené.

Stezka je nově a kvalitně vyasfaltovaná polní stezka, kolem sebe tedy budete mít nejenom přírodu, ale i veřejné osvětlení, které vám určitě poslouží v případě nočního bruslení. Stezka je přehledná- je vidět z jednoho konce na druhý, poskytuje taky prostor pro více bruslařů díky své šířce 3m.

Chlum u Třeboně

Máte chuť na projížďku v přírodě? Vyberte se na bruslení do Chlumu u Třeboně. Jedná se o asfaltovou lesní stezku, která vede od hájovny U Brůdku k hájovně Nová Huť. Na stezce si určitě vychutnáte ticho, vůni lesa a krásnou přírodní scenérii. V horkých letních dnech vám stezka poskytne bruslení ve stínu stromů.

Cesta, vedoucí lesem, je téměř bez jakéhokoliv stoupání, klesání, nebo prudkých zatáček. Na stezce dlouhé 6,1 km, je povrch pokrytý vcelku kvalitním asfaltem, místy se můžou objevit menší povrchové nedokonalosti. Bruslaři však nejsou jediný, kteří stezku využívají, proto zde může být především o víkendech zvýšený provoz cyklistů. Občerstvení na stezce nenajdete, proto si určitě něco přibalte do batůžku.

Jindřichův Hradec, obec Hatín

Zabruslete si na krásné lesní cestě. Jestli navštívíte Jindřichův Hradec, naleznete zde obec Hatín, z které vede 4,5 km dlouhá lesní stezka s asfaltovým povrchem. Profil stezky je téměř rovinatý, bezpečný, vhodný i pro začátečníky. Je však dobré dávat pozor na menší větvičky po větru.

Svojí jízdu můžete odstartovat v obci Hatín a popojet po kvalitní kratší silnici (tuhle část stezky si užijí zejména zkušenější bruslaři) s minimálním provozem k odbočce do lesa směrem k rybníku Holná. V průběhu bruslení si vychutnáte klidnou atmosféru lesa. Stezka je ideální pro horké letní dny a nejen ona. V rybníce Holná lze schladit nejenom vybruslené nohy, ale také celé tělo. U rybníka na vás čeká také chutné občerstvení.

Inline dráha Houštka

V lesoparku Houštka si můžete zabruslit na nově vybudovaném 1,5 km dlouhém bruslařském okruhu. Celá dráha je nově vyasfaltovaná, takže se nemusíte obávat povrchových nerovností.

Kolem stezky je vybudované umělé osvětlení, můžete si tedy vychutnat jízdu i v pozdějších hodinách. Na okruh navazuje dva kilometry dlouhá cyklostezka s kvalitním vyasfaltovaným povrchem. Převýšení cesty je minimální, proto je trasa vhodná i pro začátečníky.

Občerstvit se můžete v restauraci na tenisových kurtech a pohodlné ubytování Vám poskytne blízký penzion. V letní sezóně funguje i občerstvení v areálu letního kina, kudy stezka vede. Zde najdete i půjčovnu bruslí a toalety. V okolí trasy je spousta laviček, na kterých si můžete v průběhu vaší jízdy oddechnout.

Kam dál?