Zájezdy inline

Zájezdy speciálně pro inline bruslaře jsou obrovským hitem poslední doby. Díky jízdě na bruslích, která je mnohem chylejší, než chůze, ale zároveň volnější, než cyklistika, poznáte krajinu mnohem lépe. Neslyšně se projíždíte po hladkém asfaltu krajinou polí, řek a jezer. V zemích, kam tyto zájezdy míří, najdeme stezky s kvalitou asfaltu a délkou nesrovnatelnými s trasami v ČR.

Při zájezdech můžete využít  speciálně vybudované a značené asfaltové stezky. A většinou s sebou máte průvodce, který vám poradí i s technikou jízdy. Zájezdy jsou tak vhodné i pro méně pokročilé bruslaře.

Pokud vás děsí představa bruslení s obří krosnou na zádech, vězte, že při tomto zájezdu zůstavají vaše zavazadla v autobuse, a vy se s nimi shledáte vždy až v cíli.

A kam touto formou vyrazit? Jsou destiance, které jako by byly pro inline bruslení přímo stvořené. Můžete si užít jízdu po zemích Beneluxu s jejich malebnou rovinatou  krajinou plnou vodních kanálů, Německu s hustou sítí kvalitních tras nebo  se na bruslích pokochat krásami Švýcarska. Takový to zájezd (většinou 3 denní) vás vyjde v průměru na něco okolo dvou a půl tisíc korun.

Pokud se obáváte, že vaše schopnosti nejsou pro dlouhé ježdění dostatečné, máe pro vás dobrou zprávu. Kousek za našimi hranicemi leží Vídeň, město bruslařům zaslíbené. Rovný terén a excelentní povrch stezek vytvořily z hlavního města Rakouska  Mekku bruslařů. Jedinou slabinou je poněkud nepřehledné značení, ale většina stezek ve Vídni vede příjemnými rekrečními oblastmi podél Dunaje, takže i kdybyste náhodou zabloudili, nezkazí vám to bruslařský zážitek.

O jedinečný pobyt ve Vidni se vám postará i oblíbené noční bruslení. Každý pátek kolem 9. hodiny večer vyrazí do ulic davy bruslařů skateboardistů nebo třeba běžců a společně procházejí ulicemi města.

Na kolik vás takovýto pobyt u našich sousedů vyjde? Pokud pojedete s cestovní kanceláří, pohybuje se cena okolo 3 500,- kč. Pokud jstwe individualisté a chcete mít větší volnost, měli byste počítat přibližně 25 eur na den . Ubytování lze sehnat již od 20eur/noc (různé “partizánské” bivakování v autech je ve Vídni přísně zakázáno). Spolu s cetou (počítáme 500 kč) vás tak třídenní pobyt vyjde na necelých 3 500 korun.

Fenomén nordic-skating

V poslední době zažívá obrovský boom takzvaný nordic skating, bruslení za pomoci lyžařských holí. Je výborným tréninkem pro lyžaře v letním období, ale lze jej doporučit všem, kteří třeba jen chtějí být v kondici.